AFERA – Sprawa dla prokuratury Przejścia na Jeziorze Nyskim dalej nie ma – odwalili prowizorkę. Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o … . 

20180616_095801-kopia
Cały czas zabiegam i monitoruję sprawę nielegalnego ogrodzenia na Jeziorze Nyskim, który jest postawiony wbrew przepisom Prawa Wodnego, który mówi jednoznaczne, że ma być umożliwione przejście brzegiem jeziora (ze względów również bezpieczeństwa), a odstęp pomiędzy wodą a ogrodzeniem ma wynosić 1,5 m. A teraz popatrzcie na zdjęcie, które zrobiłem dzisiaj, czy tam linią brzegu można swobodnie przejść? NIE! Dlaczego? Bo chodzi o grubą kasę!
Jakby było przejście to by ludzie mogli za darmo przychodzić na plażę, legalnie, bez opłat, zresztą za co tu płacić, za zieloną wodę, za zanieczyszczoną plażę, za prl-owski wygląd obiektu?
Napisałem do Wrocławia – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej, który odpowiedział mi, że powołali specjalną komisję, która zbadała temat i obiecali, że do dnia 18 czerwca przesunąć ogrodzenie. I CO SIĘ OKAZAŁO?
Dziś byłem tam zobaczyć co zrobili. To co zobaczyłem jest dowodem na ich bezkarność, brak kompetencji i tracą jakiekolwiek zaufanie publiczne. Bo dalej przejścia nie ma, dalej jest łamane prawo wodne, które to RZGW i Agencja Rozwoju Nysy w tym i burmistrz Kordian Kolbiarzmają obowiązek egzekwować a oni je łamią dla kasy? Czy to jest jakaś zorganizowana grupa biznesowa? Która patrzy jak wydoić kasę od mieszkańców Nysy i nie tylko?
PODSUMOWUJĄC: Jest dowód w sprawie, że RZGW i Agencja Rozwoju Nysy w tym i Kordian Kolbiarz dopuszcza się świadomie łamania przepisów, bo dalej płot zagradza przejście, pomimo, że doszło do przesunięcia ogrodzenia ale dalej jest jak było.
DO SPRAWY JESZCZE WRÓCĘ NIERAZ!

20180616_095801-kopia-kopia

Comments

comments

Dodaj komentarz