➡UWAGA❗Dziś w nocy nasz region może nawiedzić trąba powietrzna🌪 OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE

20728054_1970126546605581_7816583489482678638_n-1

Taką informację udostępniło dziś WOPR NYSA na swojej stronie facebookowej:

„Bardzo ważne – przeczytaj i udostępnij!

Niestety wszystko wskazuje na to, że dzisiejszy poranek był zapowiedzią przed tym co może być dzisiaj wieczorem i w nocy.
PIERWSZY RAZ zostaje wydane na nasz region najwyższe ostrzeżenie pogodowe dotychczas skala opierała się na R- możliwe, 1 słabe , 2 silne ,3 bardzo silne .Dzisiaj wprowadzony został stopień 4 extremalne. Są do dane mapy IMGW!

W naszym rejonie przewiduje się nawalne opady deszczu (miejscami do 70mm) , bardzo silne porywy wiatr (110km/h), opady dużego gradu do 8cm ! Jak większość zaraz zauważy wydane jest również ostrzeżenie o trąbach powietrznych czego nie należy ignorować!
Dla przypomnienia jakieś 2-3 miesiące wstecz trąba była widziana w okolicach Wiązowa. Ktoś pamięta? Może macie jeszcze zdjęcia?

Dzisiaj wieczorem na bieżąco będziemy śledzić radary i informować Was na bieżąco o aktualnej sytuacji pogodowej. Prawdopodobnie czeka nas ciężka noc.
Pozbierajcie z balkonów rzeczy, które mogą być uniesione przez wiatr.

Całe zamieszanie może zacząć się w godzinach późnego popołudnia i trwać całą noc.

Niestety już dzisiaj w naszym powiecie straż odnotowała kilka interwencji związanych z przechodząca burzą. Były to powalone drzewa na drogach. W jednym przypadku doszło do zerwania linii niskiego napięcia. Kilka miejscowości nie miało w tym czasie prądu.” – Strzelin998

Apelujemy o zachowanie ostrożności i bezpieczeństwa. 

Comments

comments

Dodaj komentarz