➡️NAPADLI NA STARUSZKĘ – MAJĄ PO 17 LAT❗️

Na 3 miesiące zostali tymczasowo aresztowani dwaj mieszkańcy gminy Głuchołazy. Młodzi ludzie podejrzani są o rozbój na 80-latce. Najpierw przewrócili staruszkę, a następnie zabrali jej torebkę. Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w centrum miasta. Za rozbój grozi kara nawet do 12 lat więzienia.

7 marca, tuż przed godziną 14:00, dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Nysie otrzymał zgłoszenie o napadzie, do którego miało dojść na jednej z ulic w centrum miasta. Na telefon alarmowy zadzwoniła pokrzywdzona 80-latka. Ze zgłoszenia wynikało, że chwilę wcześniej zaatakowało ją 2 młodych mężczyzn.
Na miejsce natychmiast pojechali funkcjonariusze, którzy ustalili że młodzi ludzie najpierw przewrócili staruszkę, a następnie ukradli jej torebkę z pieniędzmi oraz dokumentami. Następnie uciekli. Policjanci ustalili rysopisy podejrzewanych i przesłuchali świadków zdarzenia.
Na drugi dzień od zdarzenia, kryminalni zatrzymali obu mężczyzn. Okazali się nimi dwaj 17-latkowie z gminy Głuchołazy. Śledczy przedstawili im zarzut rozboju, do którego się przyznali. Sąd na wniosek prokuratur aresztował obu na 3 miesiące. Za zarzucany im czyn grozi  kara od 2 do 12 lat więzienia.
źródło: Komenda Powiatowa Policji w Nysie

u77

Comments

comments

Dodaj komentarz